Stowarzyszenie

Domy podcieniowe – wokół tradycyjnego ciesielstwa i architektury drewnianej

Stowarzyszenie Panorama Kultur

zaprasza

do udziału w praktycznych warsztatach konserwacji architektury drewnianej,
które odbędą się w okresie 2 - 14 lipca 2018 w Wojsławicach (woj. lubelskie)

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w pracach mających na celu zabezpieczenie drewnianego domu podcieniowego w Wojsławicach, tzw. Domu Szewca Fawki

Podczas warsztatów będą prowadzone prace zabezpieczające wokół drewnianego domu podcieniowego (zabezpieczenie konstrukcji budynku, odsłonięcie i wzmocnienie fundamentów, wymiana zniszczonych części podwalin, odsłonięcie i wymiana zużytych elementów drewnianych w budynku). 

Do udziału w warsztatach zapraszamy wolontariuszy – osoby pełnoletnie, które chcą zdobyć praktyczne doświadczenie w pracach budowlanych związanych z tradycyjną architekturą drewnianą. Mile widziane doświadczenie przy pracach remontowo-budowlanych i konserwatorskich.

Uczestniczący w warsztatach studenci Politechniki Lubelskiej otrzymają zaświadczenie o odbyciu praktyk studenckich.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o nadsyłanie listów motywacyjnych w formie e-mail na adres biuro@pk.org.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Dodatkowych informacji udziela Emil Majuk (tel. +48 600 951 361)

Zapewniamy udział w ciekawym przedsięwzięciu, zdobycie doświadczenia przy remoncie i zabezpieczeniu drewnianego domu podcieniowego, wizytę studyjną w Muzeum Wsi Lubelskiej, a także ciężką pracę, wyżywienie i zakwaterowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Domy podcieniowe – wokół tradycyjnego ciesielstwa i architektury drewnianej”, którego uroczyste rozpoczęcie odbyło się w niedzielę 17 czerwca o godz. 17.00 podczas Festiwalu Spotkania Trzech Kultur w Wojsławicach.

Miała wówczas miejsce publiczna prelekcja Pauliny Kowalczyk dotycząca Domu Szewca Fawki, domów podcieniowych i drewnianej architektury Lubelszczyzny, a w przestrzeni publicznej Wojsławic została odsłonięta wystawa „Drewniany skarb”.

 

Projekt „Domy podcieniowe – wokół tradycyjnego ciesielstwa i architektury drewnianej” jest realizowany przez Stowarzyszenie Panorama Kultur dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współpraca:
Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN